Moje postovanje doktore evo vam idrugi emng nogu aa neuro hirurg mi kaze da je moje vreme za operaciju isteklo da se hernija navodno susi i da ce sve biti u redu ali i ja i dalje idem sa visecim stopalom i strasno sam nervozan zbog toga zadni put sam bijo pre mesec dana na fizikalnoj i tamo su mi rekli da dobijam reinvaziju i da ce za dve do tri godine zivac da se oporavi navodno. Sta mislite vi ima li nade za mene dali cu poceti da trcim. Hvala

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Komsija. Nalaz na emngu nije dobar, i pokazuje tesko ostecenje nervnog korena, koji je odgovoran za podizanje stopala. Nazalost, iz prakse znamo da kada dodje do pada stopala, a ne obavi se brza intervenecija i ne oslobodi se pritisnuti koren, dolazi cesto do nepovratnih ostecenja. Takvi pacijenti su prinudjeni da nose peronelani aparat. U nekim slucajevima ne dolazi do delimicnog ostecenja, i tada je fiziklanom terapijom moguce, i upornim vezbama povratiti deo funkcije stopala. Za trcanje nisam siguran, ali fizkanim tretmanom mozda uspete da povratite deo snage u stopalu.