Postovani, moj otac je u bolnica vec 1 mesec zbog vnatresno krvarenje u glavi. Doktor je preporucio operacija kako bi se sprecilo opet da se desi to odnosno da pukne neki kapilar ili veni, neznam sta je u pitanje. . . Zanima me dali uopste postoi neki drugi nacin sim "noz". . . Na primer dal je moguce da se primeni laserska tehnologija ili laserska opercija kako bi se sprecilo u idnina da se ne povtori opet to. . . P. S. Izvinete za los srpski jazik, se trudev kolku znam da napisam na srpski. . . Inace jas sum od makedonija. . . Cekam odgovor

    Odgovoreno: 08. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Pretpostavljam da je uzrok krvarenja prsla anurizma na nekom od mozdanih arterija, te da su u bolnici u kojoj lezi, nekim od snimanja (cerebralna angiografija, mra ili cta) nasli lokaciju defektnog krvnog suda. Lecenje moze biti operativno, a nekada i neoperativno intrvencijom gde se unutar samog krvnog suda izvrsi embolizacija anurizme ili plasiranje tzv. Stenta. Svaka metoda ima svoje indikacije, svoje prednosti i mane.