Postovani doktore, pitanje koje sam postavila (2507) pre par dana. Imam jos jednu u vezi toga. Moj tata sutra ide na operaciju aneurizme jer se stanje popravilo i on sasavim dobro funkcionise moze da se krece, govori, seca se svega. Dali je moguce da se posle operacije i oporavka on vrati sasavim normalom zivotu. Operaciju ce mu raditi kroz venu na nozi. Operacija se radi u klinickom centru vojvodine. I molim vas da mi kazete koliko sam oporavak moze da traje. Hvala vam unapred na odgovoru. Sa postovanjem cerka

    Odgovoreno: 08. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Dali je moguce da se posle operacije i oporavka on vrati sasavim normalom zivotu. , da moguce je.
      operaciju ce mu raditi kroz venu na nozi. Zapravo, kroz arteriju na nozi, i to ne bi bila operacija, vec intervencija (interevntna radiologija) .
      koliko sam oporavak moze da traje bolesnik se moze oporaviti vec istog ili sledeceg dana nakon intervencije, a ponekad (u slucaju komplikacija) mnogo, mnogo duze ili nikad.