Postovani. Moja majka je primljena, na neurohirurgiju. Snimak glave je pokazao. . . Promjene na mozgu. . . Zakazan je pregled za magnetnu rezonancu. Simptomi su sledeci. Povracanje koje je prestalo nakon prve terapije. . Bljestanje ispred ociju. . Poremecaj centra za ravnotezu. . . Slabo a ponekad i nerazgovjetno prica. . Ponekad joj se i dupliraju slike. . Ima povecan, creatin. . 266. . . Prije dvadeset godina je imala upalu mozdane opne. . . Uspjesno se oporavila. . . Mozda i da napomenem da moja majka sada ima 57 godina. . . . U velikom smo strahu. . I ne znamo. . . Sta je u pitanju. . . . I koji bi uzroci mogli biti. . . Zahvalni

    Odgovoreno: 30. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Bubo. Vase pismo (verovatno iz tehnickih razloga) je tesko razumljivo. Ipak, pokusacu da vam odgovorim. Kada bolesnika koji ambulantno nije potpuno sagledan, lekari hospitalizuju na neurohiruskoj klinici, to je zato sto na osnovu klinicke slike sumljaju da bolesnik boluje od neke bolesti koja se leci operativno, a da je rizicno takvog bolesnika ispitivati od kuce. Nije zahvalno nagadjati sta bi magnetna rezonanca mogla da prikaze kod takve klinicke slike. Upala mozdane opne verovatno nema velike veze sa sadasnjim stanjem bolesnice.