Decak star 4, 5god. Operisan od hidrocefalusa u 4mesecu imao reviziju u 9 mesecu. . Kontrolni skener posle operacije pokazao je da su se komorice skupile-leptirastog oblika. 08. 09. 2009. Je imao povracanje, koje su ga dovele do dehidracije-dijagnoza - virus za jednog doktora, a za drugog-da je pumpica vukla vise likvora iz komorice. . . To se ponovilo jos dva puta nedeljno, ali samo u prepodnevnim casovima, u periodu od 15. -20. 10. 2009. Terapija-manitol-moje pitanje je-kako da ustanovim sta je uzrok takvim cestim desavanjima tj. Povracanjima. . .

    Odgovoreno: 28. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vi to kao laik (predpostavljam) ne mozete utvrditi razlog. Potrebno je da snimak (ct mozga) pogleda operator (lekar koji je dete operisao, i ako on licno ima nedoumice, snimak prikaze kolegijumu na razmatranje) . Tzv. Slit sindrom komora moze da ide sa glavoboljama i povracanjem, a ako je pumpa programibilna, treba samo reprogramirati protok likvora kroz nju. Ako su pak tegobe virusnog porekla, oni bi sa vremenom (sa jenjavanjem infekcije) trebalo da se povuku.