Koliko traje operacija makroadenoma hipofize i kakve su moguce komplikacije koliko traje oporavak i koliko su uspesne takve operacije

    Odgovoreno: 17. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako se radi transsfenoidalno (kroz nos) obicno traje od jednog do 2 sata. Klasicna operacija (ponekad je neophodna) od 2 do 3 sata. Razlicito je zavisno od slucaja.
      moguce kompilkacije > infekcije, curnje tecnosti kroz nos ili operativnu ranu, krvarenja usled povrede susednih krvnih sudova, insipitni dijabet. . .
      uspesnost, dosta visoka.