Moj sin je rodjen sa cefalohematomom na levoj strani glave ali bez patoloskih promena na mozgu. To je potvrdjeno jer je 3 puta radjen uz mozga. Na rodjenju je imao obim glave 38 i 4250grama a sada ima 4 meseca obim glave 46. 5 i 8120 grama. Salju ga neurohirurgu zbog prebrzog rasta glave. Da li biste bili ljubazni da mi date savet sta da radim i gde u bg da dodjemo na kontrolu. Zabrinuta majka. Unapred mnogo zahvaljujem.

    Odgovoreno: 11. 09. 2009.
    • Poštovana,
      U beogradu se mozete javiti neurohirurgu na decijem institutu u tirsovoj ulici, a ako ste osguranik koji pripada niskoj filijali fonda mozete cuti misljenje nekog od dvojice neurohirurga na niskoj decijoj hirurgiji. Ipak, obzirom da dete ima 4 meseca rast obima glave od 2 cm, koji je gornja granica normalnog rasta, te dodavanje telesne mase od po kilogram mesecno ne znaci da je nesto patoloski. Treba uzeti u obzir i to da kefalhematom dodatno povecava obim glave, a da je zapravo intrakranijalno sve u radu.