Postovani, hvala vam na vrzom odgovoru povodom pitanja br. 37603 mozda sam propustila da vam kazem da sam tog dana bila kod neurohirurga i da sam zato ocajno se vama obratila jer mi je dr. Rekao da dokle god pomazu inekcije, blokade, vezbe nisam za operaciju jer je to mali ispad diska. Na moj komentar da meni nerebaju veci bolovi i vise godina da bi se onda intervenisalo vec sad da bih sad imala kvalitetniji zivot. Citajuci vase odgovore prateci vas sajt shvatila sam da netreba cekati da dodje do velikog pogorsanja da bi se intervenisalo. Pa mi recite gde i kad mogu da vam se obratim. Mnogo, vam hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Svaka operacija skopcana je sa ocekivanim benefitom po bolesnika i eventualnim komplikacijama. Nekada je korist od operacije izglednija, nekada ne. Nekada su komplikacije posle operaciji cesce, u nekim slucajevima redje. Posao neurohirurga je, izmedju ostalog, da ukalkulise jedno i drugo i da proceni, od slucaja do slucaja, da li je verovatnoca poboljsanja posle operacija dovoljno visoka da bi se prihvatili objektivni rizici koje nosi sama operacija. Procena kolege bila je da su rizici da vam ne bude bolje (ili bude gore) nakon operacije dovoljno izgledni da vam ne preporuci operaciju. Naravno, postoji ono sto se zove drugo lekarsko misljenje, i vi na to imate pravo. Neurohirurzi niskog klinickog centra pokrivaju ambulantu tokom septembra i pre i posle podne, sto se tice rasporeda rada u ambulanti, on meni nije bio dostupan obzirom da sam na god. Odmoru narednih nekoliko dana.