Prisutna je manja smorlova hernija uz donju potrkovnu plocu l2. Na l3-4 nivou se vidi prisustvo kruznog bubrenja diska sa dodatnom foraminalnom protruzijom levo. Na l4-5 nivou se vidi prisustvo siroke dorzalne protruzije diska sa potiskivanjem oba l5 korena. Na l5-s1nivou se vidi prisustvo siroke kruzne protruzije diska sa kruznim bubrenjem i dodatnom protruzijom foraminalno levo uz potiskivanje izlazeceg levog l5 korena. Desni medjuprsljenski otvor je ekstraneuralno suzen.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #36935

    • Zaboravih. Bol je u preponi, karlici i duž leve noge i otežano hodanje.

    • Treba mi mišljenje u vezi te dijagnoze i da li je nužna operacija neki tretmani ili lekovi?!