Poštovani,
    Prije 3 mjeseca sam imala moždani udar, operisala sam se u Beogradu i sve je proteklo u najboljem redu. Od tada doktor mi je prepisao da pijem po 1 Fenobarbiton 3 mjeseca, a kako su sada ta 3 mjeseca istekla, terapiju mi je produžio još tri mjeseca. Mene zanima koliko dugo se u prosjeku pije ovaj lijek nakon operacije, da li ostavlja neke posljedice i kako dejstvo ima na organizam.
    Unaprijed zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 06. 2009.
    • Poštovana,
      Koliko dugo: dok eeg nalazi koje radite na 3 meseca ne budu normalni, tj. prestanu da prikazuju spec. epilep. spremnost. Tada se doza leka smanjuje odnosno ukida. Dužina korišćenja leka je individualana, ali najčešće nakon 2 do 3 kontrolna eega lek se ukine. Lek može da dovede do oštećenja jetre, da dovede do pospanosti, gubitka motivacije, psihičke usporenosti (zato se uzima uveče). Pretpostavljam da vam je lekar koji ga je propisao, napomenuo nešto o tome da dok uzimate lek ne smete da obavljate radnje kojima možete ugroziti živote i imovinu sebe i drugih, da nema alkohola, prekomerenog izlaganja suncu, prekomrenog gledanja tva ili fiz. Radnji kojima možete sebe dovesti u " kiseonični dug" (zadihati se)...
      Pozdrav.