Poštovani,
    Godine 1998 urađena mi je operacija klipsacija aneurizme bazilaris nisam bio 10 godina na kontroli sada imam zujanje u ušima pa se bojim da se nije pojavila još neka nova anurizma.
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 14. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Teoretski je moguće da se pojavi nova aneurizma posle 11 godina na nekom drugom mestu, u odnosu na lokaciju operisane anurizme ili u blizini iste, ali u praksi je to izuzetno retko. Postoji niz drugih bolesti koje mogu da dovedu do zujanja u ušima, pa bih savetovao da se javite lekaru opšte prakse koji može da obavi osnovne preglede (merenje krvnog pritiska, opšti klinički pregled), a zatim shodno tome da Vas uputi na dalja ispitivanja neurologu, orl specijalisti, kardilogu ili eventualno neurohirurgu... Kontrola neurohirurga 11 godina posle operacije aneurizme obično nije potrebna, sem ako se nađe neki novi neurohiruški supstrat za lečenje...
      Pozdrav.