Da li se moze otici u invalidsku penziju sa dijagnozom sarkodioze pluca i sa uklonjenim jajnicima i matericom?

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je detaljno proceniti zahteve vašeg radnog mesta, zdravstvene rizike i funkciju pluća. Naravno značajno je znati i koji su bili razlozi da se ukloni materica i jajnici. Tek posle takvih analiza i procena može se dati mišljrnje o vašoj trajnoj radnoj sposobnosti odnosno nesposobnosti.