Dijagnoza je gonarthrosis bill gravis na listi sam za operaciju na bolovanju sambila 4 meseca i sada sam poslata na posao jer nemogu dame drze na bolovanju jer se nezna datum operacije oba kolena. Posto radim u bolnici kao kuvar i to po 12 sati sto mi prestavlja tegobe jer nemogu toliko stajati sporo se krecem imam stalno bolove, ako cucnem nemogu dase ispravim. Zanima me dali mogu da dobijem potvrdu za lakse radno mesto i kome treba daseobratim kakve su sanse za invalidsku komisiju imam 31 god. Staza a starosti 50. Molim vas dajte mi savet sta da radim. Bolovanje mi nedaju a ja nisam sposobna 12 sati da obavljam normalno svoje obaveze na poslu. Sada sam na godisnjem odmoru jer sam bila jedan dan na poslu i nisam mogla raditi. Sada trenutno primamnekcije za bolove. Molim vas dajte mi savet kom da se obratim za pomoc. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Potrebno je da se obratite ekspertskoj grupi zavoda za zdravstvenu zaštitu radnika u nišu ili kragujevcu, novom sadu ili institutu za medicinu rada u beogradu (zavisno od mesta stanovanja) radi ocene radne sposobnosti. Eksperti će dati savetodavno mišljenje poslodavcu koje vam može pomoći da dobijete novo radno mesto na kome će te obavljati poslove bez većeg opterečenja kolena.