Postovani, operisao sam desni kuk, a ovog meseca idem na operaciju i levog kuka. Posto sam taksista, receno mi je da cu ici u invalidsku penziju. Interesuje me zasto su mi na lekarskoj komisiji pri domu zdravlja, a ne na i stepenoj komisiji, trazili da uradim dekategorizaciju, koju naravno treba platiti preko 4. 000 din. Zar se to po automatizmu ne obavlja, jer ja sa 2 vestacka kuka svako ne mogu da vozim kamion. Svojevremeno, platio sam kategorizaciju kada mi je to trebalo.

    Odgovoreno: 21. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Pravilo je da vozači profesionalci pre izlaska na ik obave zdravstveni pregled radi ocene vozačke sposobnosti kod nadležne komisije za ocenu zdravstvenih uslova koje moraju ispunjavati vozači motornih vozila. Ukoliko ih komisija proglasi nesposobnim da upravljaju motornim vozilom prof kategorija izlaze na ik.