Postovani doktore htela bih da vas pitam koliko traje postoperativno lecenje posle operacije l5s1. Imam 32 godine i operisana sam 22. 07. 2009 god. Od 26. 10. -20. 11. 2009 sam imala fizikalnu terapiju u ribarskoj banji i 4 dana kasnije komisija mi je zakljucila bolovanje i poslala na poso. Radim u knjigovdstvu a doktor milivoje stagnacilovic neurohirurg koji me je operisao ne dozvoljava da radim bar jos 2 meseca i predlaze skraceno radno vreme kad 3 meseca kada prodje 6 meseci od operacije dok sve ne dodje na svoje mesto sto se tice kicme pa me zanima da li su lekari opste prakse, pedijatar i pulmolog uopste kompententni da mi zakljucuju bolovanje na osnovu izvestaja iz r. Banje. Zanima me kada sam ja sposobna za 8 casovni rad. Posto nisam udata i posto nemam dece i posto radim sedeci posao zakljucili su da sam ja sposobna za rad zdrava i prava a ja nemogu da sedim 8 sati jer me ledja bole. Isla sam 3 dana na posao i nisam mogla da izdrzim toliko dugo da sedim jer su mi se javili bolovi u ledjima i pocela je leva noga da natice inace sam imala vrecicu na levoj strani kicme i leva noga mi je bila oduzeta pre operacije. Imala sam i herpes zoster 28. 09. Na levoj nozi tako da mi se sada pojavila neuralgija na mestu gde je bio herpes pa mi stvara probleme na nozi. Bubrezi su u redu ostalo je da uradim dopler krvnih sudova nogu. Da li taj otok ima veze sa operacijom ili ne, ali 4 meseca sam bila dobro posle operacije bez ikakvih bolova i smetnji. Interesuje me kada cu ja moci normalno da funkcionisem i kada cu biti u stanju da sedim 8 sati posto lekar opste prakse kaze da sedenje nije opterecenje a takodje znam da koliko nesmem da sedim dugo toliko nesmem ni da stojim. Da li je normalno poslati coveka na posao posle 3 dana od banjskog fizikalnog lecenja i uopste koliko traje oporavak posle operacije diskus hernije sifra bolesti mi je m51. 1. Takodje i prsljenovi l4 i l5 nisu u redu, receno mi je da to zavisi od mene i mog nacina zivota i ponasanja. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Komisija moze da vam pravda bolovanje u trajanju od 6 meseci neprekidnog privremenog odsutva sa posla. Ukoliko i dalje niste u stanju da radite posle prekida bolovanja (rad ili godisnji odmor ili placeno odsustvo) moze vam izabrani lekar otvoriti novo bolovanje pod drugom dijagnozom. Vidim da osim promena na kicmenom stubu patite i od herpesa tako da moze pod tom dijagnoyom da budete na novom bolovanju