Postovani, da li sa mojom bolescu f 31 mogu da idem u invalidsku penziju? Bolestan sam od 2000 godine i imam sedam godina radnog staza. Unapred zahvalan, sasa

    Odgovoreno: 10. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Potrebna je detaljna eksploracija licnosti i ispitivanja od strane psihijatra i klinickog psihologa po mogucnosti u hospitalnim uslovima. Potom je potrebno detaljno ispitati i analizirati uslove i zahteve vaseg radnog mesta. Nakon toga se procenjuje radna sposobnost. Misljenje i stav invalidske komisije zavise od ovih ispitivanja.