Postovani, pitanje vam postavljam u ime moje sestre, zato sto ona nema elektronsku postu. . . Ona je 1959. Godiste, 27 godina radi u bolnici na rengenskoj dijagnostici. Da li takvo radno mesto ima neke benificije u odnosu na radni staz? Pozdrav, savis aleksandra

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je urađen elaborat o beneficiranom radnom stažu za to radno mesto, u njemu su predviđene beneficije koje zaposleni ima. U skladu sa zakonom o bezbednosti i zdravlju na radu potrebno je za sva radna mesta, pa i za to, doneti akt o proceni rizika u kome se konkretno predviđaju mere prevencije radi zaštite zdravlja na takvom mestu sa povećanim rizikom.