Poštovani,
    Kakvi uslovi su neophodni za invalidsku penziju?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Da bi ostvario pravo na invalidsku penziju neophodno je da zaposleni ima trajno i definitivno oštećenje zdravstvenog stanja koje ga potpuno onesposobljava za svoj ili bilo koji posao, a da se to oštećenje ne može dalje popraviti terapijom ili rehabilitacijom.
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #36349

    • Postovanje, iz mog licnog iskustva nepomaze nam nikakva bolest ili vise njih da bi ostvarili pravo na invalidsku penziju! Sa punim kartonom progresivnih bolesti (jos je ispalo da sam sama pisala dijagnoze? Tako sam ja shvatila) po lekaru na i. K. Nesumnjivo postoji velika invalidnost ali ce on da napise, , lecenje nije zavrseno?, , a da pitao me je samo sta ja ocekujem od njega, zaboravila sam da ga pitam sta on ocekuje od mene!!! Postovani mislim da je to pravo pitanje, , doktore koliko ocekujete od mene, , ! Srecno ako ne umremo pre drugog izlaska. . .