Poštovani,
    Povredio sam se na radu, tačnije pokidao ligamente kolena. Na bolovanju sam 2 meseca pošto je povreda teže prirode neophodna je operacija koja je zakazana za 28 sept. 2009. Na komisiji su mi rekli da ne mogu da budem na bolovanju do operacije i da će mi zaključiti bolovanje iako mi u izveštaju specijaliste piše da sam nesposoban za rad. Ako bih otišao na posao čak i da mi privremeno promene radno mesto izgubio bih 100% bolovanje kad odem na operaciju.
    Voleo bih da čujem Vaše mišljenje i savet šta dalje

    Odgovoreno: 02. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Na bolovanju možete biti maksimalno 6 meseci bez prekida. Posle tog perioda se postavlja pitanje trajne radne nesposobnosti koje rešava invalidska komisija. Ukoliko želite da budete na bolovanju do i posle operacije možete bolovanje prekinuti godišnjim odmorom pa ga posle nastaviti. Kada je u pitanju visina naknade dok ste na bolovanju zbog posledica povrede na radu vi primate 100%
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #32924

    • 1-26=10 imao sam sudar udario me covijek pozada pa mi povredio kicmu l5 s1 dijagnoza 723. 4 skiatica bio sam 3-4mijeseca na bolovanje pa sam se vratio na posao pa me boli non stop sta da radim dali mogu ici u invalisku pemziju