Poštovani,
    Imam bolove u petama već 5-6 godina, te se ti bolovi javljaju periodično. Početkom proljeća, i početkom jeseni i drži bolove po 2-3 mjeseca. Obraćao sam se ljekaru ali nisam imao nekih rezultata, bol je i dalje ostala u petama. Molio bih doktora da mi odgovori na ovo pitanje. Starosna dob, imam 43 godine, zaposlen, te radim na mjestu bravara u radionici.
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Savetujem vam da konsultujete ortopeda, ukoliko ste to vec učinili pa su isključena sva oboljenja iz ove grupe, valja razmotriti mogućnost uticaja uslova rada na vašem radnom mestu. Ove tegobe mogu biti posledica statičkog napora i dužeg stajanja na radnom mestu u toku kojeg se javljaju promene na pripojima tetiva i ligamenata, zbog kojih treba posetiti fizijatra. Na samom radnom mestu se savetuju češće a kraće pauze u toku kojih treba odmarati donje ekstremitete i promeniti aktivnost. Verovatno ste primetili da za vreme godišnjih odmora ili bolovanja ove tegobe iščezavaju ili se ublažavaju.
      Hvala