Postovani, postoji li adekvatan nacin uklanjanja AVM desne maksilarne arterije kod deteta, velicine 35mm? Ne pravi probleme, niti je vidljiva spolja. Da li je tehnika embolizacije uspesna i da li postoje neke druge uspesnije tehnike kod nas u zemlji? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 29. 08. 2008.
    • Postovani!
      Sto se tice AV malformacije a. maxillaris, bez obzira sto za sada ne pricinjava nikakve smetnje Vasem detetu, potrebno je u dogovoru sa Vasim ordinirajucim maksilofacijalnim hirurgom i radiologom uraditi supraselektivnu obturaciju iste nakon adekvatne procedure. Sto se tice rezultata, isti mogu biti vrlo dobri sto je sve u zavisnosti od brzine protoka kroz dovodni krvni sud.
      Srdacan pozdrav!