Postovani dr Krasicu! Vec sam Vam pisala u vezi medij.ciste vrata i trazila savet koji specijalista radi tu operaciju. Poslusala sam Vas savet i dete je operisao m.f. hirurg 01.07. Danas smo primetili malu kvrzicu oko 1/2cm iznad oziljka pipanjem, ne vizuelno i kaze da je malo boli kad se dodiruje. Da li je moguce da se cista za ovo vreme vratila? Hirurg mi je rekao da je odstranio deo hioidne kosti, a PH nalaz je pokazao da je u cisti bilo gnojnih zarista. Da li mislite da treba da sacekamo ili da se odmah javimo hirurgu? Imali smo dve kontrole posle operacije. S nestrpljenjem ocekujem Vas odgovor! Hvala!

    Odgovoreno: 29. 08. 2008.
    • Iz Vaseg pitanja vidim da je uradjena adekvatna hirurska procedura, sto je neophodno, kako ne bi doslo do recidiva. Na osnovu opisa promene koju ste naveli, verovatno se radi o reakciji na subkutane konce, no ipak je neophodno da se javite Vasem hirurgu na kontrolni pregled.
      Srdacan pozdrav!