Dragi doktore, prije 1 mesec otkrila sam da imam otok na desne strane Vratu ismedzu limfaticne i tiroidne zlezde napravila sam punkcije i moi rezultati iz citoloskog naoda su:znaci klasifikaciona grupa III :reaktivne limfne zlezde sa belezi sa fribroziranje, sta znaci too, jer su opasni ovi rezultata, prije 14 dana napravila sam krvne analizi i sedimentacija je bila 8, i prije 5 dana napravila sam ponovo krvne analize sedimentacija mi je pokacena sada je 30, doktore meni rekli da jos napravim analizu tiroidne zlezde, jer je mozno tiroidne zlezde da uticaji otok limfaticne zlezde, Hvala vam puno ocekujem Vas odgovor i dali je potrebno ja napraviti operaciju ili moguce je sa jakim antibioticima da ovaj otok povlekuje?

    Odgovoreno: 24. 08. 2008.
    • Postovana! Na osnovu Vaseg pitanja i punkcione biopsje limfnog cvora, najverovatnije se radi o reaktivnom limfadenitu, no neophodno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu, koji ce sprovesti adekvatne analize kako bi dosao do uzroka pojave uvecanog limfnog cvora i predlozio adekvatno lecenje! Srdacan pozdrav! Doc Krasic