Moja ćerka ima 16 meseci, pre mesec dana primetili smo malu crvenu tackicu na obrazu.Kada se počela uvećavati odveli smo je kod Dečijeg hirurga koji je ustanovio da je u pitanju hemangiom i rekao da ne diramo ništa sem u slučaju neke nagle promene i da ako počne krvariti ništa nije strašno.Pošto je ona nekoliko puta hemangiom slučajno raskrvarila preporučeno nam je da joj zalepimo flaster kako bi sprečili krvarenje i da se ona nebi povredila. Dali nam možete reći koliko još da čekamo i kako se vrši operacija hemangioma u njenom uzrasu?

    Odgovoreno: 24. 08. 2008.
    • Postovana ! Iz Vaseg pitanja vidim da je dg postavljena na osnovu klinickog pregleda, i verovatno je to tako. Niste napisali kolika je povrsina zahvacena, i koja lokalizacija. Savet koji ste dobili je dobar, jer najvecdi broj takvih promena se povuku do sedme godine. O tome kakva hirurska intervencija je potrebna moze se reci nakon klinickog pregleda. Srdacan pozdrav! Doc Krasic