Imam 24 godine i do pre dve godine nisam znala da imam umnjak koji je izrastao ceo u desnima,vodoravno,koren u koren sa sedmicom. Ne bih ni saznala da nije zubaru bilo cudno odakle mi 3 umnjaka a cetvrtog nema. Dva sam vec operisala (jedan koji nije imao mesta da izraste i drugi koji je bio normalno izrastao ali su mi rekli da moraju da ga izvade, takvo je pravilo ?!).Za ovaj drugi koji mi je do pola izrastao su mi rekli da ne operisem jer me ne boli pa ako budem vadila zub ispred njega koji vec nema zivac,taman ce izrasti normalno. Pitam Vas da li da idem da operisem ovaj koji je vodoravno iako ne boli jer mi je od strane vise hirurga receno da ne diram jer moze da se desi da nikada i ne zaboli a da ce mi operacija doneti vise stete nego koristi jer se naslanja na sinusnu kost? Receno mi je da ako me zaboli moram odmah da ga operisem.Ako mi se to desi za vreme trudnoce da li cu moci da obavim tu operaciju? Da li on moze da izazove temperaturu od 37.1-37.3 stepena (sediment! > acija je normalna kao i sve ostale laboratorijske analize).Operacije su mi uradjene na Stomatoloskom fakultetu u Beogradu.Molim Vas za Vase strucno misljenje. Hvala puno unapred...

    Odgovoreno: 17. 05. 2007.

    • U svakom slucaju bez detaljnog klinickog i rendgenoloskog pregleda nemoguce je dati adekvatan pravi savet. Medjutim, ako pacijentkinja planira trudnocu neophodno je pre toga sanirati dentalni aparat,. sto podrazumeva i ekstrakciju pomenutog zuba. Subfebrilne temperature su izmedju ostalog moguce i zbog toga, u svakom slucaju potrebna je kontrola Oralnog ili maksilofacijalnog hirurga radi detaljnog plana i saveta.