Postovani doktore, pre 15 godina sam prvi put operisala gnojnu kesu na korenu jedinice, posle toga su uradjene jos dve operacije , ali bez uspeha .Naime odmah posle intervencije sam osetila da imam kesicu iznad zuba koju stalno pritiskam i taj gnoj izlazi kroz supljinu gde je bila dvojka. Molim vas da mi odgovorite da li je moguce taj proces sanirati vadjenjem zuba i kakve mogu biti posledice prisustva gnojne kese 15 godina. Napominjem da su sve tri operacije radili razliciti profesori oralne hirurgije i nijedan od njih nema adekvatno objasnjenje. Unapred zahvalna Divna Djindjic

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Postovana!

      Iz Vaseg pitanja vidim da imate dugogodisnji problem! Nazalost, nedostaje vise podataka za adekvatanm odgovor. Jedan od bitnih podataka je i Ro film,. kao i normalno klinicki pregled. Stoga Vam dajem savet da se obratite maksilofacijalnom hirurgu, koji ce Vam dati adekvatan savet.

      Srdacan pozdrav.