pre 6 god. izvadjeni su mi umnjak i kutnjak iz donje vilice,nakon toga sam prespavala 36 sati...onda su poceli problemi-bolovi u uhu,osecaj paljenja i peckanja usne skoljke,probadanje na mestima gde su bili zubi.Rana je zarasla nije bilo nikakvih ostataka.Cak je radjeno i snimanje sluha,pregled kod dermatologa.tada su pocele i nesnosne glavobolje,upala limfnih cvorova(radjena biopsija),pad imuniteta.Glavobolje su pracene povisenim pritiskom,jezom,malaksaloscu,i preosetljivoscu na svetlost,blagim poremecajem ravnoteze,mucninama.Bolovi u vilici su bili prisutni sve vreme,razlicitog intenziteta.Zalila sam se svim lekarima kod kojih sam bila,da bih dobila lekove za bolove i magnezijum.cak sam poravila i ostale zube sa namerom da uradim protezu,medjutim posto su bolovi i dalje bili prisutni nisam imala hrabrosti za takav potez.Uspela sam nekako da dodjem do MF hirurga posto poslednja 3 meseca sam imala nesnosne bolove sa otecenim delom kod vilice,pojavile su se promene na ocnom dnu.A dijagnoza lekara je dg subluxatio art TM bill arthrosis art TM bill TH diklofenak duo,beviplex perigona tecno kasasta ishrana tople obloge i proteticko zbrinjavanje,ortopan koliko sam razumela pokazuje da zubi koje imam nisu u dobrom stanju.bila sam na MR glave nalazi su u granici normale.DA LI JE MOGUCE DA JE UZROK SVEGA STO ME SNASLO U STVARI REZULTAT "TESKOG VADJENJA" ZUBA?DA LI ZNATE STA CE BITI SADA?NA KAKVU PROTEZU ON MISLI? unapred vam hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.
    • Postovana!

      Iz Vaseg pitanja i dg koju ste dobili od strane mfh, radi se o problemu u donjevilicnom zglobu, koji je nastao najverovatnije nakon ekstr4akcije zuba, zbog poremecaja odnosa visine zagrizaja. Naime, osnovno u tretmanu je protetska rehabilitacija, kao i odredjivanje individualne visine zagrizaja, kako bi doslo do restitucije Vasih zglobnih i vanzglobnih ligamenata. Moracete biti uporni kako bi dosli do poboljsanja.