Pre dve godine operisala sam tumor akusticnog nerva.Nako toga nastupila je Paraliza facijalisa koju jos uvek imam.Isla sam redovno na terapije u klinicki centar Srbije ali nije bilo nikakvog pomaka.Ne mogu da se nasmejem sa desne strane,da se namrstimi da zatvorim oko.Oko mi je u odlicnom stanju ako se uzme u obzir da je vec dve godine otvoreno.Zanima me kako ovaj problem tretiraju maksilofacijalni hirurzi,tj. kome da se obratim da resim bar staticki ovaj problem.Cula sam za operaciju kojom se neka zlatna nit jako male tezine ugradi u gornji kapak i atko se zatvori oko.Zanima me da li neko kod nas radi tu vrstu intervencije!unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 13. 06. 2008.
    • Postovana!

      Postoji veci broj tehnika, kako, statickih, tako i dinamickih, koje se koriste za rekonstrukcije paralize lica. Nazalost, sa zlatnom niti, nisam informisan da to neko radi. Inace,  vidim iz Vaseg pitanja da ste iz Beograda, te se stoga mozete javiti Klinici za Maksilofacijalnu hirurgiju Stomatoloskog fakulteta ili VMA. Ako Vam nije problem mozete doci i u Nis.