Postovani, Pre nekoliko godina su mi na Institutu za maksilofacijalnu hirurgiju u Beogradu postavili dijagnozu disfuncio temporomandibularis dexter. . Ujutru,nakon spavanja,u toku dorucka,zglob mi jako puca,sve vreme dok zvacem,sto mi jako smeta.U toku dana se to pucketanje vise ne cuje. Zanima me da li i kako mogu da smanjim taj za uho neprijatan zvuk? Da li to stanje moze da se pogorsa i do cega moze da dovede? Hvala

    Odgovoreno: 06. 06. 2008.
    • Postovana!

      Veliki broj razloga postoji koji mogu da dovedu do Disfunkcije temporomandibularnog zgloba. Iz Vaseg pitanja nevidi se da li su Vam prilikom postavljanja Dg, radjena ispitivanja i koja. Stoga, najbolje bi bilo da se javite maksilofacijalnom hirurgu koji bi sproveo ista i dao adekvatan tretman. Oboljenje moze da se uvede u kontrolisanu fazu, tj. da se zaustavi progresija.

      Srdacan pozdrav!