Imam jedan veliki problem sa vilicom.Imam 24 godine. Vilica mi je uska i zubi su mi krivi. Pre 2 meseca konacno je iznikao umnjak dole levo posle 2-3 godine uz milion problema i doktor je rekao da nije za vadjenje, kao smestio se nekako.A na drugoj strani je u nicanju umnjak. Pre nedelju dana osetila sam bol pri zvakanju na obe strane. Posle dva dana od tog bola, dok sam pricala dobila sam stravican grc misica na licu ispod jagodica i nekako kao da mi se nepce ukocilo.Usta otvaram jedva.Otisla sam kod stomatologa koji je vrlo neljubazno rekao da to nije za njega i poslao me kod maksilofacijalnog hirurga, koji je u Leskovcu jedini.Pogledao me za 2minuta rekao da nece da mi snima vilicu da me ne bi zracio kao zagrizaj mi nije dobar, ili je prehlada ili stres. Dao mi je brufen i tetrazepam. Da li je moguce da je to od zuba ili su razlozi koje je on naveo. Molim vas sta da radim i kako bi mogla da eventualno dodjem do vas na pregled. Kako da dobijem uput, ili moze bez njega. Nadam se brzom odgovoru posto stvarno imam problem i bol. Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 06. 2008.
    • Postovana!

      Na osnovu Vaseg pitanja stice se utisak da se radi o ortodontskoj anomaliji, o tome o kakvoj se anomaliji radi moze se reci nakon klinickog pregleda i Rtg dijagnostike. Stoga Vas molim ako ste u mogucnosti da se javite 05.06. u 17 sati na Kliniku kako bi Vas pogledao.

      Srdacan pozdrav!