Izveštaj lekara specijaliste: ultrasonografija vrata: na vratu sa desne strane prikazuju se veliki krvni sudovi pravilnog pravca i prostiranja odgovarajućeg lumena. Uz vji nailazimo na jedan limfni okrugli čvor u regiji iii veličine 5, 1 x 4, 5mm. Podvilična pljuvačna žleda urednog nalaza. Parotidna žlezda sa desne srane lao uvećana sa mnoštvom hipoehogenih zona poput saća. U predelu parotidne žlezde ne nailazimo na tu proces ili sialolit. Leva podvilična žlezda urednog nalaza. Parotidna žlezda odgovarajućeg nalaza sitnozrnaste strukture. Štitna žlezda uobičajene veličine sitnozrnaste strukture. Mišljenje: najverovatnije se radi o izmenjenoj policističnoj parotidnoj žlezdi. Nalaz je od 30. 09. 2009. G. Preporuka samo operacija. Pitanje: da li postoje neki lekovi. Posle šest meseci otok se povukao, ali ne znam dokle će to trajati. Pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 04. 05. 2010.

Komentari na pitanje: #59078

    • Koliko je potrebno ostati u bolnici (klinici) posle opercije i koliko je vreme mirovanja. Kada je najbolje to uraditi pošto mi je posao sezonski. Ako se ne može odlagati ja bih se odmah javio. S poštovanjem hvala.