Imam 58 godina,pre tri meseca imao sam upalu limfnih cvorova na vratu. Radjen je ultrazvuk vrata i cvorovi su opisani kao reaktivni.Na pregledu kod otorinolaringologa pronadjena je promena na zdrelu opisana na prednjem zidu zdrela u desnoj polovini kao tumefakcija iznad koje je zdrava sluzokoza. Pusac sam i imam povremeno osecaj stranog tela u grlu,ali nemam bolove. Uradjen je multislajsni skener i nalaz glasi: u nivou hipofarinksa,u nivou korena jezika uocava se izvesna asimetrija zida hipofarinksa, u smislu lakog zadebljanja sluznice sa desne strane,ali se jasna tumorska formacija ne diferencira. Na vratu obostrano submentalno,submandibularno i duz velikih krvnih sudova uocavaju se limfni cvorovi do 15 mm. Sta vi mislite o ovome,da li ima razloga za zabrinutost i da li predlazete jos nesto od dijagnostike? Unapred hvala!!

    Odgovoreno: 24. 05. 2008.
    • Postovani!
      Iz Vaseg pitanja nevidi se dali ste u vreme pojave uvecanih limfnih cvorova na vratu, imali jos neke simptome, tipa temperetue, bolova, da li je radjena laboratorija krvi. Sve to moze pomoci u postavljanju DDG. Ako to niste radili, uradite i javite se Specijalisti. Nakon toga ce se doneti odluka o daljem tretmanu.
      Srdacan pozdrav,