Postovani doktore: imam 26 godina iz cg sam. Imam asimetriju donje vilice ili kako se to drugacije zove prognatizam. Takodje imam i nekoliko krivih zuba u donjoj i gornjoj vilici. Interesuje me da li prvo moram ispraviti zube pa onda na operaciju, koliko kosta okvirno taj zahvat kod vas u srbiji i koliki je postoperativni oporavak. Unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Neophodno je prvo sprovesti ortodontsku terapiju, a nakon toga se javite na pregled na kliniku za mfh u nišu gde ćemo uraditi dijagnostiku, odrediti cenu i hir. Terapiju. Postoperativni tok, je skraćen maksimalno, i to 7 dana do uklanjanja konaca, a nakon toga 14 dana ambulantne funkcionalne rehabilitacije, sa normalnom ishranom bez intervilične fiksacije.
      srdačno!
      doc krasić