Dragi dokotore, da li operativno lecenje problema hrkanja resava maksilofacijalni hirurg ili ORL specijalista? Da li se to radi na Vasoj klinici i ako da,da li mi mozete reci nesto o toj proceduri,uspesnosti i komplikacijama? Posto sam koleginica,mozete se i strucno izrazavati. Pronasla sam ovaj clanak,ako biste bili ljubazni da mi kazete Vase misljenje o "novoj" tehnici koju u clanku hvale. http://www.blic.co.yu/reportaza.php?id=37701 Prijatno.

    Odgovoreno: 14. 05. 2008.
    • Postovana koleginice!

      Problem Hrkanja je vrlo kompleksan problem, sto Vi sigurno znate. Ko to radi, rade oni koji rade hirurgiju nepca, oro i hipofaringsa, tj. maksilofacijalni hirurzi, ORL, plasticni hirurzi.Da bi se doslo do hirurgije, koja je veoma napredovala u ovoj oblasti, neophodni su kl. pregled, funkcvionalna ispitivanja, kao i bris nosa i grla. Posle toga dolazi hirurski tretman. Neophodno je pacijent da se javi doktoru na pregled, a potom sve ostalo.