Postovani, imam 26 god. Od pre par meseci imam problem sa vilicnim zglobom koji je `povredjen`prilikom operacije umnjaka (gore levo) . Operacija je bila teska i duga, jer mi je zub rastao horizontalno i potiskivao koren sedmice. Posle tog hirurskog zahvata krecu moji problemi koji i dalje traju. Radjen je ortopan i na njemu se vidi jos jedan umnjak koji nice i trebao bi da se vadi jer po recima maksilofascijalnog hirurga, nema mesta. Medjutim taj moj problem je prerastao u reumatski, radjen je retgen vilicnog zgloba i vratnog dela i vidi se ostecenje. Isla sam na fizikalne terapije medjutim ja se osecam isto kao pre terapija. Konstantno tnjenje donje vilice, zategnutost vrtnog dela ka ramenu, `tezina u zglobu`, bol u slepoocnici, ogranicenos otvaranja usta. Bila sam kod raznih doktora svaki ima svoju verziju lecenja, pila sam razne lekove od kojih mi je muka, potrosila sam dosta novca u lutanju od jednog do drugog lekara i vise stvarno ne mogu. Moje pitanje je koliko ce ovo da traje? Sta da radim, da li ce to jednostavno samo da prodje?

    Odgovoreno: 05. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Teško je reći bez kliničkog pregleda i rtg dijagnostike, koliko će trajati vaši simptomi. No, suve tople obloge, meka i kašasta ishrana, uz funkcionalne vežbe i drag. Artromed, su terapijske procedure koje se primenjuju.
      srdačno!
      doc krasić