Pitanje za maksilofacijalnog hirurga: dijagnoza: calculus gl. Submandibularis lat. Dex. Syaloadenitis chr. Lat. Dex. Ultrazvucni nalaz: desna gl. Submandibularis lat. Dex. Je hipoehogena, inhoomgena, pojacane vaskularizacije u odnosu na levu a u svom medijalnom delu pokazuje veci kalkulus dijametra 8, 2x7, 5 mm. Pracen akusticnom senkom. Ostale pljuvacne zlezde uredne. Predlozena mi je operacija. Molim vas da mi odgovorite da li se radi o ambulantnoj intervenciji ili pravom hirurskom zahvatu.

    Odgovoreno: 20. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Vaše oboljenje zahteva hiruršku intervenciju u opštoj anesteziji, što bi vi rekli pravu hiruršku intervenciju, koja zahteva bolničko lečenje, minimum dva dana. No, nesekirajte se to je rutinska procedura u većini zdravstvenih ustanova.
      srdačno!
      doc krasić