U sredu je mom ocu operisan tumor koze.U decembru mu je sa istog mesta,sa cela iznad desnog oka skinut tumor planeocelulare.Sada su tokom operacije doktori posumnjali da je on presao na ceonu kost.Rade mu skener glave i morace valjda da se ukloni deo kosti .Interesuje me da li se neposredno ispod ceone kosti nalazi mozak,posto doktori tvrde da mozak nije ugrozen samom operacijom? I druga stvar, koliko je neophodno da prodje vremena do sledece operacije u smislu posledica opste anestezije?

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Postovani!
      Na osnovu ovoga sto ste napisali, neophodna je resekcija ceone kosti, kako bi se tumor uklonio u celosti. Neposredno ispod kosti se nalaze mozdane ovojnice, a potom ceoni rezanj mozga. Na ucinjenom skeneru sigurno se vidi prosirenost tumora.
      Imajuci u vidu ozbiljnost procesa, nakon adekvatne pripreme od strane interniste i anesteziologa, nebi trebalo biti rizika od opste anestezije.
      Srdacan pozdrav!
      dr krasic