Postovani, vec 20ak dana imam problem sa podvilicnom pljuvacnom zlezdom koja izgleda blago otecena dok se prilikom jela stvrdne, dosta uveca i prilicno neprijatno boli. Inace isti problem sam imala i pre puno godina s tim sto je tada trajalo po nekoliko dana i samo od sebe prestajalo bez ikakve terapije i odlaska lekaru. Pretpostavljam da je u pitanju zacepljenje kanala. Interesuje me vas savet i eventualno sam proces izlecenja i mogucih komplikacija. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu, koji će utvrditi razlog otežanog izlučivanja pljuvačke iz vaše pljuvačne žlezde. Terapija zavisi od uzroka, te je stoga potrebna eho dijagnostika, što će vam objasniti vaš hirurg.
      doc krasić