Postovani, ultrazvucno mi je dijagnostikovan kamen velicine 8mm u kanalu pljuvacne zlezde. Trenutno sam pod terapijom antibioticima hemomicin i orvagil, a za mesec dana mi je predlozena operacija zbog male verovatnoce da se kamen ambulantno istisne. Zanima me da li neko radi lasersko ili neko slicno uklanjanje ovog kamena, bez klasicne hirurske intervencije. Unapred hvala

    Odgovoreno: 20. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nažalost na našim prostorima neradi se ni u jednoj ustanovi takva intervencija. No hirurška intervencija je rutinska procedura, te vam neće predstavljati problem, jer su reyultati te intervencije odlični.
      srd
      doc krasić