Imam 19 godina i problem sa zagrizajem. Radi se o tome da mi je gornja vilica izbacena a donja uvucena (radi se zapravo o losim navikama iz djetinjstva. . . Cini mi se rekose sisanje palca. . .) ! Interesuje me kakve mjere poduzeti. . . Jer se vishe ne radi ni o estetici koliko o samoj funkcionalnosti. . . Mislim da hvatam zadnji voz. . . Pa ako moze jedan okvirni savjet sta mi je prvo raditi?!

    Odgovoreno: 10. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Neophodno je da se javite vašem maksilofacijalnom hirurgu, koji će uraditi nakon pregleda, adekvatnu rtg dijagnostiku, konsultovaće ortodonta u vezi eventualnih analiza i predložiti adekvatan hirurški tretman, ako je to neohodno, koji je verovatno krajni način lečenja.
      dr krasić