postovani doktore, imam bolove u predelu desnog zgloba vilice vec duze vreme. Moj zubar je smatrao da je zbog nedostatka zuba pao zagrizaj, pa sam pre 2 meseca napravila cirkularni most (12 zuba u gornjoj vilici). Medjutim, i posle toga bol nije prestao, a manifestuje se iznenadnim pojavljivanjem bez ikakvog razloga, razlicitog je intenziteta, uglavnom je to tup bol u predelu jagodicne kosti koji se siri prema uhu. Imam osecaj da zavisi od polozaja glave.Probala sam da ga zagrevam,ali nije pomoglo. U poslednje vreme boli me i na jako otvaranje usta. molim vas za Vas savet sta bi to moglo da bude,sta bi trebalo uraditi i kako se leci? Hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Postovana, Imajuci u vidu tegobe koje navodite potrebno je prevashodno uraditi dobru dijagnostiku, u smislu Rtg analiza temporomandibularnih zglobova, koja obuhvata OPTG i CT zgloba, kako bi se utvrdio stepen promene. Nakon toga bi dosli do adekvatne terapije, neophodan je pregled maksilofacijalnog hirurga. Srdacan pozdrav, dr Krasic