Pocituvan Doc. Dr Dragan Krasić Imam promeni na jazikot i usnata od pred 6-7godini. Imam 57 godini i sum medicinska sestra. Na Maksilofacijalna hirurgija vo Skopje Prof.Vlado Poposki pod dijagnoza Obs. hemangioma lingue labi oris inferior mi predlozi da napravam angiografija. Ve molam za Vaseto mislene i predlog, dali e neophodna angiografija, pa intervencija i dali da prifatam lecene na maksilofacijalna hirurgija vo Skopje ili pak dali ke ima potreba od pogolema strucnost kaj Vas i dali bi me prifatile. Mnogu vi blagodaram so nadez deka ke mi odgovorite.

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Postovana gospodjo! Za bilo koji detaljniji savet neophodno je da imam uvid u Vasu medicinsku dokumentaciju, kao i klinicki pregled. Imajuci u vidu Dg koju je postavio Prof Popovski, moze se reci da se radi o promeni koja u sustini predstavlja anomaliju krvnih sudova, te bi onda angiografija bila neophodna za postavljanje prave Dg. Pregled kod nas na Klinici je moguc i ako ste zainteresovani, mozete doci u cetvrtak, 03.04.2008, posle 13 sati, naime ja sam tog dana dezurni i u tom terminu cu biti na Klinici. Klinika se nalazi na Bulevaru Zorana Djindjica br. 52. Srdacan pozdrav! Prof Krasic

Komentari na pitanje: #4299

    • Zdravo. Jas imam problem so vilicata. Imam vkrstuvane dolnata vilica mi e ponapred. Toa mi e mnogu golem problem pa da ve prasam dali ima sansi da se vrati vilicata vo normala so operacija. Inace imam 40 godini a takva mi e od rogenje a me strav mnogu i ne znam sto da pravam. Ve molam kazete mi ako moze. Pozzzzzzzzz