Postovani doktore! Pre par dana sam imala problem sa vilicom i na mf klinici dobila dijagnozu disfunctio articulatio tm bill. Od samog lekara sam dobila neke informacije i to uglavnom o tome sta smem a sta ne. O samom oboljenju vrlo malo znam pa vas molim da mi objasnite kakve su posledice, da li postoji mogucnost operativnog lecenja i na taj nacin mi malo priblizite problem. Da li je poremecaj trajan ili postoji mogucnost izlecenja. . . Unapred zahvalna!!!

    Odgovoreno: 09. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš problem je u disfunkciji donjeviličnog zgloba. Najveći br. Tih problema se rešava fizikalnom terapijom, za čiju ste preporuku dobili od svog mfh. Postoji veliki broj uzroka koji mogu dovesti do tih problema. Nastavite sa započetom th. A ako bude potrebno vaš doktor će vas uputiti na dodatne analize, koje će utvrditi uzrok vaših problema.
      doc krasic