Poštovana,
    Pre 30 dana operisao sam glavnu parotidnu žlezdu sa dg parotidectomio supreficilais l. S. Cum conservatio n. Facilais, posle histopatološkog nalaza utvrđeno je da bolujem od Sialodenitis chronika obstructiva. Molio bih za savet za dalje lečenje.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Na osnovu Vašeg patohistološkog nalaza, vidi se da ste imali hroničnu infekciju zaušne pljuvačne žlezde, koja se može javiti iz mnogo razloga, a najčešći je uzlazna infekcija iz usne duplje. Javite se Vašem stomatologu radi sanacije usta i zuba, uzimajte polivitaminsku ishranu sa dosta voća i biće sve uredu.
      Srdačan pozdrav! doc. Krasić.