Od jučer osjećam škljocanje kad zinem, trajalo je cijeli dan. Obično mi se to dešavalo ujutro zadnjih 7 dana. Ali brzo prođe. Sad već traje. Ne boli me, ali danas ne mogu da otvorim usta u potpunosti i kad uspijem teže ih zatvorim jer osjetim kao da mi zglob još više iskoči. Od čega ovo nastaje? Kako prolazi? Šta da radim? Imam 20 godina.
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najverovatnije se radi o disfunkciji vašeg donjoviličnog zgloba, koja može nastati iz velikog broja razloga. Pomenuto oboljenje zahteva, klinički pregled od strane maksilofacijalnog hirurga, koji će na osnovu istog utvrditi šta je eventualno potrebno od dodatnih dijagnostičkih procedura, kako bi se došlo do prave dg. Na osnovu toga dobićete savet o terapiji.