Poštovani,
    naš sin 17god ima neoplasma benignum glandulae parotidis D11.0. Pošto nam je savetovano da se hiruškim putem ukloni ovaj problem jako smo zabrinuti koliko je uspešna ova intervencija i u kojoj ustanovi može da se radi. Koji su saveti za ovu bolest i koliko je oporavak posle operacije? Ako znate da nam kažete koliki je procenat uspešnosti operacije jer su nas uplasili da je moguće da se ošteti pljuvačna žlezda.
    Hvala porodica Krstić.

    Odgovoreno: 23. 05. 2009.
    • Poštovana!
      Na osnovu podataka koje ste dali, mogu vam reći da je takva hirurška intervencija predstavlja uobičjnu proceduru u svakoj univerzitetskoj klinici. Korektno određena hirurška intervencija, garantuje da će funkcija pljuvačne žlezde biti adekvatna. Nešto više o samoj bolesti može se reći nakon histopatološke analize.
      Doc Krasić Pozdrav!