Poštovani,
    Dijagnostifikovan mi je polip dijametra 1.5cm (pre 2 god je bila ta veličina) u desnom maksilofacijalnom sinusu sa hroničnim sinuzitisom. Na koje sve načine se taj polip može odstaniti i u kojim ustanovama, kao i to kako se kreću cene tih intervencija. Čula sam da vma radi ovaj tip intervencija sa tzv. bakarnim žičicama. Da li je to tačno i da li mi nešto više o tome možete reći. Naravno volela bih da intervencija bude što manje bolna i ukoliko je moguće uz totalnu anesteziju.
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 16. 05. 2009.
    • Poštovana!
      Mogu Vam reći da je premalo podataka za detaljan odgovor, ali u svakom slučaju trebate se javiti maksilofacijalnom hirurgu, na bilo kojoj univerzitetskoj klinici, radi dijagnostike i hirurške intervencije, koja se radi u opštoj anesteziji. Vrsta i obim intervencije zavisi neposredno od dijagnostike, ali je to rutinska stvar i to se radi kao jednodnevna intervencija.
      Srdačan pozdrav! Doc. Krasić