Poštovani,
    Imam 37 god. i živim i Podgorici. Prije mjesec i po dana sam završio sa terapijom koju sam pio povodom helicobacter pilory koja je ustanovljena putem analize krvi. Nekoliko dana poslije sam primijetio blago zujanje u lijevom uhu, iza uva malo vretenasto zadebljanje, a ispod jezika malu "kuglicu" koju jedino ja osjećam pod vrhom jezika. Niko me nije uputio da to pregledam, ali po nekoj subjektivnaj procjeni 3-4mm. Bio sam kod orl-ali on ništa značajno ne vidi, kod zubnog hirurga (on vidi te reakcije) urađen ortopanski snimak-ništa 8-ica dolje lijevo za vađenje bez procesa. Ispod uva i ugla vilice napipao sam u odredjenom položaju okruglasu izraslinu koja je veća od ove ispod jezika, a sakriva se iza vilice ka unutra. Imam peckavi bol u lijevom dijelu grla, ali bris na bact. i gljivice negativan. Wbc 4. 4; rbc 5. 33; hgb 120; hct 393; se 3 sve mi ovo stvara tegobe kao da mi se povezuje bol iz grla sa dubuko u uhu i vratni mišići sa lijeve strane su stalno zategnuti. Možda sam malo konfuzno objasnio, ali sam se trudio da dam što detaljniju sliku. Molio bih Vas za savjet jer su me ovdašnji doktori čini mi se jako površno shvatili.
    Unaprijed zahvalan.

    Odgovoreno: 18. 04. 2009.
    • Poštovani!
      Na osnovu Vašeg pitanja, najverovatnije posedujete limfadenitis na vratu, potrebno je da se javite maksilofacijalnom hirurgu u Podgorici, koji će preduzeti adekvatne dijagnostičke i terapijske mere.
      Srdačan pozdrav! Doc Krasić