postovani dr, radjeno je dosta toga, krvna slika je skroz u redu, brisevi  grla u oba uha uredu ( bris nosa nije radjen) eho vrata je radjen, kao i  ct vrata, gde su opisani uvecani limfni nodusi  sa leve i desne strane tacno oko ugla mandibule do 1 cm, submandibularno  15mm, reaktivnog izgleda!  kod stomatologa isao vise puta, radjena revizija kanala na 7 gore levo,  jer sam osecao cudno trnjrnje, oko 7 ili 6 gore levo, a osecam i dalje s  vremena na vreme, bez obzira dali jedem slatko, toplo hladno, ne povezano  ni sacim specijalno javi se nekad taj tup cudan blagi bol vise kao  trnjenje, koji zraci u predeo obraza i dole ka uglu mandibule. imam cesto  osecaj otecenosti mekih tkiva ili zlezda tacno oko igla mandibule, a  ponekad se i javi diskretan otok osa leve strane koji niko neprimecuje  specijalno osim mene, izgleda kao neka mala pudinkasta kesica, mekan je i  brzo se povuce, a na snimcima koje sam radio sve je u redu sa paroditnim  zlezdama, jedino su mi rekli da se moze deseti da dodje do kamenca u levoj  submandibularnoj zlezdi, jer ima nekih malih belih tackica!!! eto to je  sve sto sam mogao da vam napisem ( a ima dosta) i na sve to uglabnom  dobijem odgovor, pa dobro verovatno ste limfaticni, nesekirajte se.  sta vi mislite? dali zaista da se ne sekiram, nebi ja ni pravio probleme  oko toga, to se nista ne vidi golim okom ali ja osecam s vremena na vreme  otecenost i zatezanje u tom delu vrata.

    Odgovoreno: 28. 01. 2008.
    • Postovani, Imajuci u vidu da ste skoro sve uradili sto je na raspolaganju, moze se predpostaviti da imate verovatno probleme sa dentoalveolarnim aparatom, i da tu postoji neka infekcija, koja verovatno daje sekundarni limfadenitis. Moram Vam reci da u jedno malom procentu slucajeva, postoje infekcije koje se nemogu utvrditi. Nazalost definitivno razresenje vasih razmisljanja moze se dobiti uklanjanjem limfnog cvora i histopatoloskim pregledom. To se radi rutinski u slucajevima kada se sumnja da se radi o eventualnom malignom oboljenju. Kako Vama nije niko to preporucio, znaci nije bilo sumnji kod kolega da se radi o takvom procesu, stoga mislim da bi trebalo samo pratiti promene i raditi na podizanju odbrambenih snaga organizma. Pozdrav, dr Krasic