Poštovani, molim vas za mišljenje,
    Već sam jednom poslušala Vaš savet i obratila na pravo mesto u pravo vreme. Radi se o tome da sam u Junu prošle godine operisala tumor pljuvačne žlezde, benigni, neki adenoma f.. (nečitak rukopis) . Tačnije uklonjena je čitava, bio je lociran u malom režnju ispred uha. Sve je prošlo dobro sa malim oporavkom facijalisa ali bez posledica. Međutim pre dva meseca iza uha sam napipala malu izraslinu i ultrazvuk je rekao da je to limfna žlezda. Pratim već tri meseca i sada ih je tri i napred i iza uha, moj lekar predlaže da jednu izvadimo i pošaljemo na histopatologiju. Nalaze se u regiji koja je operisana u veličini od 9mm do 6mm. Inače moja dugogodišnja dijagnoza je limphadenopatia hronica reactiva i limfatičan sam tip pa me interesuje vaše mišljenje, ima li razloga za strah ili je to lažna uzbuna?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 04. 2009.
    • Poštovana! Vas doktor Vam je dao pravi savet, potrebno je ukloniti jedan limfni čvor, i hp verifikovati. Tesko je dati bilo kakvu prognozu, bez pregleda, ali ja mislim da se najverovatnije radi o reaktivnom procesu. Srdačan pozdrav! Doc. Krasic